مقالات آموزشی رایگان موسسه حقوقی دکتر بهنیایی

بهترین موسسه داوری حقوقی

بهترین موسسه داوری حقوقی | بنیاد حقوقی دکتر بهنیایی

چرا انتخاب بهترین موسسه داوری حقوقی؟

امروزه در بحث های حقوقی و وکالت موسسات بسیاری شکل گرفته اند که برای کمک به افراد آسیب دیده و کسانی که نیاز به کمک دارند تشکیل شده است . به دلیل تخصصی شدن مباحث حقوقی و کیفری، وکلای حقوقی فقط در یک حوزه کار می کنند و این موسسات به همین دلایل شکل گرفته اند تا مردم را در این مسئله یاری نمایند.

در نتیجه داوری حقوقی جایگزین مناسبی برای دادگاه و… است. در این شرایط شما می توانید با استفاده از خدمات بهترین موسسه داوری حقوقی بالا ترین بهره وری را داشته باشید. 

برای انتخاب یک داور خوب و کارکشته نیاز به شناخت کافی در این حوزه دارید که بهترین موسسه داوری حقوقی به شما در این زمینه ها کمک می کند.

طبق یک سری قوانین که از سمت دادگستری تهران ارائه شده، افرادی که دارای دانش کافی و اطلاعات کافی در مورد حقوق و اثبات آن داشته باشند می توانند موسسات داوری حقوقی تشکیل دهند و در آن از داوران کارکشته در تمامی زمینه ها استفاده کنند. البته دایر نمودن موسسه حقوقی نیاز به پروانه داوری حقوقی دارد اما داور بودن نیاز به مدرک مرتبط ندارد.

بهترین موسسه داوری حقوقی کشور، موسسه داوری حقوقی دکتر بهنیایی در تمامی مشکلات شما اعم از دعاوی، مشکلات کیفری و غیره به شما عزیزان یاری می رساند.

چگونه می توان بهترین موسسه داوری حقوقی را انتخاب کرد؟

معمولاً در بندهای داوری مشخص می شود که در پرونده شما یا روند انتخاب داور چه کسی داور خواهد بود. اگر تصمیم دارید به تنهایی از فرآیند داوری استفاده کنید، منابعی وجود دارد که می توانید برای یافتن یک داور واجد شرایط به آنها نگاه کنید، از جمله فهرست ملی داوران و میانجی های انجمن داوری ایران . همیشه باید به دنبال یک داور با تجربه در رسیدگی به اختلافات در موضوع پرونده خود باشید. شما میتوانید لیست بهترین داوران حقوقی ایران را مجموعه دکتربهنیایی پیدا کنید.

در نتیجه با دیدن تجربیات بالای یک موسسه می توانید بهترین موسسه داوری حقوقی را برگزینید.

بهترین موسسه داوری حقوقی

داوران در بهترین موسسه داوری حقوقی

این روزه به دلیل بیشتر شدن اختلافات و مشکلات کیفری , دادگاه ها بسیار شلوغ و پر هزینه شده اند. در داوری حقوقی دو طرف دعوا شخصی واسطه را به عنوان داور حقوقی مشخص می کنند که به حل و رسیدگی به مشکلاتشان بپردازد . این شخص باید:

 • بالای 25 سال سن داشته باشد. (در صورتی که طرفین راضی باشند مشکلی وجود ندارد.)
 • رابطه فامیلی و نسبی با طرفین دعوا نداشته باشد. 
 • تجربه کافی داشته باشد
 • در بهترین موسسه داوری حقوقی اطلاعات قانونی مناسبی داشته باشد
 • در یک رشته به صورت دقیق متخصص باشد

داور حقوقی نیاز به حکم از سمت دادگاه برای حل و فصل مشکلات ندارد و در این صورت مشکلات و دعوا ها زودتر حل می شوند و از سمت دیگر هزینه و وقت بسیار کمتری تلف می شود.

یکی از نکاتی که در داوری حقوقی به چشم می خورد این است که : در داوری حقوقی، قاضی و محاکم قضایی دخالتی در رای ای که توسط داور حقوقی صادر شده است ندارند و فقط کنترل و نظارت بر ان انجام می دهند. یکی از نکات مهم که در مورد داوری باید بدانید این است که داور حقوقی باید از دو طرف اهلیت داشته باشد و این مورد باید در قرارداد ذکر شود.

بهترین موسسه داوری حقوقی کجاست؟

در یک کلام می توان بنیاد حقوقی دکتر بهنیایی را به شما معرفی نمود که علت این معرفی نیز در همین مقاله به صورت کامل ذکر خواهد شد اما بهتر است ویژگی ها را به صورت تیتر وار بیان نماییم تا آگاهی کاملی پیدا کنید.

بنیاد حقوقی دکتر بهنیایی بهترین موسسه داوری حقوقی

 • بیش از 20 سال سابقه حقوقی و داوری
 • بیش از 2700 داور و وکیل خبره
 • بیش از 100 هزار پرونده موفق
 • ارائه مدارک معتبر
 • برگزاری دوره های داوری حقوقی
 • و…

همین موارد سبب آن شده است که به عنوان بهترین موسسه داوری حقوقی شناخته شود.

بهترین موسسه داوری حقوقی

مدارک ارائه شده در بهترین موسسه داوری حقوقی | موسسه دکتر بهنیایی

به صورت کلی دو نوع مدرک داوری حقوقی در موسسه ارائه می شود.

 • داوری حقوقی داخلی

این مدرک دارای اعتبار بسیار بالایی است که از سمت وزارت علوم به فرد پس از اتمام دوره اعطا می شود همچنین موسسه دکتر بهنیایی که بهترین موسسه داوری حقوقی به شمار می رود پس از اتمام دوره های داوری در این موسسه به شما مدرک داوری حقوقی داخل از سمت وزارت علوم ارائه می شود که پس از ترجمه آن می توانید حتی وارد بازار کار خارجی و بین الملل شوید.

 • داوری حقوقی بین الملل

این مدرک که از سمت آکادمی آکسفورد سرت به شما اعطا می شود مشخصا بهترین مدرک بین المللی موجود است که پس از اتمام دوره های دکتر بهنیایی ارائه می شود و میتوانید بدون نیاز به هیچ مدرک دیگری به عنوان یک داور حقوقی در هر کجای دنیا مشغول به کار شوید.

این مدرک از انگلستان صادر می شود و از آنجایی که زبان انگلیسی زبان بین الملل است به همین دلیل در هرکجای دنیا اعتبار دارد و میتوانید تنها با داشتن مدرک بین الملل وارد بازار کار خارج از ایران شوید.

در این مقاله سعی داشتیم تمامی نکات مربوط به بهترین موسسه داوری حقوقی را بازگو کنیم تا بتوانید به راحتی بهترین موسسه داوری حقوقی را انتخاب کرده و مشکلات خود را حل کنید. ادامه مطلب نیز در خصوص چگونگی روند برخی فعالیت ها در بهترین موسسه داوری حقوقی یعنی موسسه داوری حقوقی دکتر بهنیایی است.

چرا طرفین هنوز به دادگاه مراجعه می کنند؟ 

اگر یکی از طرفین تمایلی به مراجعه به داوری نداشته باشد یا در قرارداد درج نشده باشد،دادگاه راه حل است. در یک دادگاه، در مقابل یک قاضی، و احتمالاً هیئت منصفه. ممکن است سخت و پرهزینه باشد، اما راهی موثر برای پایان دادن به اختلاف است.

مزیت نسبی که انتخاب داور حقوقی نسبت به دادگاه دارد این است که در دادگاه ها تصمیمی که گرفته می شود و حکمی که صادر می شود، طرفین پس از چند بار میتوانند به آن اعتراض کنند که این پروسه هزینه بر و زمان بر است اما تصمیمی که داور حقوقی اعلام می کند معمولا تغییر پیدا نمی کند و طرفین دعوا باید آن را قبول کنند پس در این صورت هزینه کمتر و زمان کمتری صرف می شود.

شرایط انتخاب داور از بهترین موسسه داوری حقوقی

برای انتخاب داور از سمت دو طرف شرایط خاصی مورد نظر نیست اما داور حقوقی حتما باید به بلوغ عقل و رشد رسیده باشد همچنین باید اهلیت را دارا باشد. در صورت داشتن این شرایط داور حقوقی می تواند به عنوان یک واسطه به طرفین دعوا کمک کند.

در داوری در مقابل دعوی، هیچ یک از گزینه ها تلاش خوشایندی نیست. به هر حال، این یک درگیری است که طرفین را به نقطه حل و فصل رسمی رساند. اما نداشتن راهی برای تصمیم گیری در مورد اختلاف بدتر است.

بهترین موسسه داوری حقوقی | بنیاد حقوقی دکتر بهنیایی

اعتراض به رای داور بهترین موسسه داوری حقوقی

مردم اغلب هنگام امضای قرارداد با داوری الزام آور اجباری موافقت می کنند. یکی از طرفین ممکن است یک شرط داوری را به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر دعاوی دادگاه قرار دهد. از طریق این بند، طرفین توافق می کنند که در مورد اختلافات پیش آمده داوری کنند و روند عادی دادگاه را دنبال نکنند.

به عبارت دیگر، در قرارداد داوری، طرفین توافق می کنند که شکایت نکنند. علاوه بر این، آنها موافق هستند که رای داور قطعی خواهد بود و در صورت عدم پسندیدن رأی، از حق تجدیدنظرخواهی خود صرف نظر می کنند.

کل فرآیند داوری خصوصی است و برای عموم آزاد نیست. تصمیم داور نیز محرمانه است، اگرچه اگر یکی از طرفین نیاز به جلب نظر دادگاه برای اهداف اجرایی داشته باشد، می‌تواند علنی شود. حتی در بهترین موسسه داوری حقوقی

اگر بخواهیم به معنای دقیق داوری بپردازیم اولین جمله ای که به ذهن ما می آید (یک فرد میانجی گر است )  اما میانجی گری به معنا و مفهوم سازش و صلح طلبی است که یک فرد به عنوان واسطه بین دو طرف مشکلات را با صحبت حل و فصل کند

اما داور حقوقی به حل و فصل مشکل می پردازد و در نهایت با دانشی که دارد رای اخر را اعلام می کند. در صورتی که طرفین به دادگاه مراجعه کرده باشند و قاضی داور حقوقی را مشخص کرده باشد، طرفین هیچ نقشی در انتخاب داور حقوقی ندارند.

چگونه دعوا را به بهترین موسسه داوری حقوقی ارجاع دهیم؟

بهترین موسسه داوری حقوقی می تواند به شما کمک کند تا یک داور حقوقی مجرب و با تجربه را برای حل و فصل دعوای خود انتخاب کنید همچنین انتخاب داور نیاز به صدور حکم از سمت دادگاه را نداد و شما می توانید به بهترین موسسه داوری حقوقی مراجعه کرده و مشکلات خود را حل کنید.

روند کار بهترین موسسه داوری حقوقی چگونه است؟

در بهترین موسسه داوری حقوقی به دلیل اینکه پرونده های دعاوی به دادگاه مراجعه نمی کنند روند بسیار سریع تری طی می شود همچنین در کنار این مزایا طرفین هزینه های بسیار کمتری نسبت به حل مسائل توسط دادگاه ها می پردازند.

اما مهمترین نکته این است که ممکن است در طول رسیدگی به مسائل , طرفین با یکدیگر به توافق برسند و دیگر نیازی به حل مشکلات نباشد.

امید است که اکنون آشنایی لازم و کافی با بهترین موسسه داوری حقوقی به دست آورده باشید

موفق باشید

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *