نکات و قوانین و مقررات حقوق پیمانکاری و بازرگانی بین المللی

1,850,000 تومان

نگارش قرارداد فعالیت پشتیبانی و خدماتی اختصاصی برای شما

4,900,000 تومان

ویژگی های قرارداد فعالیت پشتیبانی و خدماتی:

  • قرارداد کاملا قانونی و دقیق از نظر حقوقی برای فعالیت پشتیبانی و خدماتی
  • به صورت شخصی سازی شده و انحصاری برای پرونده شما
  • مشاوره کاملا رایگان توسط متخصصان حوزه حقوقی
  • هزینه بسیار کمتر از نوشته شدن قرارداد توسط دیگران 
  • پشتیبانی رایگان
  • و...

قرارداد حقوقی چیست؟

قرارداد حقوقی یک قرارداد قابل اجرا بین دو یا چند طرف است. ممکن است شفاهی یا مکتوب باشد. درباره شرایط یک قرارداد حقوقی بیشتر بدانید.

نحوه عملکرد قرارداد حقوقی

برای اینکه یک قرارداد قانونی باشد، یک قرارداد باید دارای پنج ویژگی زیر باشد:

هدف قانونی: یک قرارداد باید دارای یک هدف قانونی باشد تا قابل اجرا باشد. به عنوان مثال، اگر یکی از شرکای تجاری با شخصی قرارداد ببندد تا شریک تجاری دیگر خود را بکشد، اما شخص بدون انجام قرارداد پول را بگیرد، هیچ کاری نمی توان انجام داد. قرارداد قتل برای اجاره غیرقانونی است و قرارداد قابل اجرا نیست.

توافق متقابل: همه طرفهای قرارداد باید به توافق برسند. یعنی یک طرف باید پیشنهادی را که طرفهای دیگر با آن موافقت کرده اند، ارائه کرده باشد. 

ملاحظات: هر یک از طرفین قرارداد باید موافقت کنند که در ازای دریافت منفعت از چیزی با ارزش صرف نظر کنند. به عنوان مثال، شما یک پیمانکار مستقل استخدام می کنید تا مسیر شما را بازسازی کند. شما و پیمانکار سنگ فرش توافقی را امضا می کنید که در آن قول می دهید مبلغی را در ازای کار سنگ فرش بپردازید. هم شما و هم پیمانکار توافق کرده اید که از چیزی با ارزش صرف نظر کنید. شما با پرداخت پول موافقت کرده اید و پیمانکار نیز موافقت کرده است که کار سنگ فرش را انجام دهد.

طرفین صالح: طرفین قرارداد باید دارای صلاحیت باشند. به این معنا که آنها باید از سلامت جسمانی، سن قانونی برخوردار باشند و از مواد مخدر یا الکل استفاده نکنند. اگر با شخصی که صلاحیت ندارد قرارداد ببندید، نمی توان آن را اجرا کرد.

رضایت واقعی: همه طرفها باید آزادانه در توافق شرکت کنند. اگر یک یا چند طرف اشتباه کرده باشند، ممکن است یک قرارداد اجرا نشود. به همین ترتیب، اگر یک طرف مرتکب تقلب یا اعمال بی مورد بر دیگری شده باشد، ممکن است قرارداد فسخ شود. به عنوان مثال، شما قراردادی را امضا می کنید که در آن موافقت می کنید خانه خود را به مبلغ 100 میلیون به همسایه خود بفروشید. وقتی قرارداد را امضا کردید، همسایه شما را تهدید می کند. واضح است که شما توافق را تحت فشار قرار داده اید، بنابراین قرارداد معتبر نیست.

انواع قراردادهای حقوقی

بیشتر قراردادها دو طرفه است. این بدان معناست که هر یک از طرفین قولی به طرف دیگر داده اند. در یک قرارداد یک طرفه، یکی از طرفین قول می دهد که در ازای عمل طرف دیگر عمل کند. بیمه نامه ها قراردادهای یک جانبه ای هستند. هنگامی که بیمه نامه مسئولیت یا هر نوع بیمه نامه دیگری خریداری می کنید، در ازای وعده بیمه گذار برای پرداخت خسارت های آینده، حق بیمه (یک عمل) می پردازید.
گروه انتشارات حقوقی جاد کلیه قراردادهای حقوقی را آماده نموده و به صورت فایل در اختیار شما عزیزان قرارداده است.

5/5 - (1 امتیاز)