وکالت و داوری دعاوی

چگونه می توانید یک وکیل مهاجرت باشید

چگونه میتوانید یک وکیل مهاجرت باشید

وکیل مهاجرت کسی است که در دادگاههای بین المللی می تواند از موکل خود به نحو احسن دفاع کند. وکیل مهاجرت با فرهنگ ها ی دیگر ارتباط برقرار می کند و از قوانین حقوق بشر مطلع است. وکیل مهاجرت در عین حال با حقوق مدنی و قانون تجارت و قانون اساسی و قانون خانواده نیز آشناست.

هر کس که بتواند در رشته حقوق فارغ التحصیل شود و دوره کار آموزی را با موفقیت سپری کند می تواند یک وکیل مهاجرت بشود اما به شرطی که  با قوانین مهاجرت آشنایی کامل داشته باشد . اگر دانش لازم در زمینه مهاجرت را کسب کند می تواند نماینده ی قانونی هر فردی باشد که قصد مهاجرت دارد و مسائل او را حل و فصل کند. اما چگونه می توان وکیل مهاجرت شد ؟ البته در اینجا لازم به ذکر است هر تصمیمی که دارید اگر نیاز به مشاوره دارید می تواند با موسسه حقوقی دکتر بهنیایی تماس بگیرید و از مشاوره ی وکلای زبده ی موسسه حقوقی دکتر بهنیایی برای حل مسائل خود کمک بگیرید.

به چه کسی می گویند وکیل مهاجرت؟

امروز عده ی بیشتری از مردم به مقاصد مختلف مثل کار یا تحصیل قصد مهاجرت دارند. و شما هم حتما” با اصطلاح وکیل مهاجرت آشنا هستید. بعضی افراد ممکن است بگویند خودشان می توانند پروسه ی کار مهاجرت را به تنهایی و بدون کمک وکیل مهاجرت طی کنند و به موفقیت برسند. ولی آیا این افراد دانش کافی درباره ی این موضوع را دارند ؟ اگر شما بیمار شوید ترجیح می دهید خود درمانی کنید یا به پزشک مراجعه کنید؟ کدام یک نتیجه ی بهتری دارد؟ وکیل مهاجرت وکیلی است که می تواند مسائل حقوقی درباره ی موارد ذیل را به نتیجه برساند و حل کند طوری که شما به خواسته ی خود برسید:

اخذ تابعیت ، تمدید ویزا و حل مشکلات حقوقی مربوطه به مهاجرت

همانطور که یک پزشک باید همیشه مطالعه داشته باشد و از دانش روز برخوردار باشد وکیل مهاجرت نیز کسی است که هر روزه اطلاعات خود را به روز می کند تا از آخرین قوانین کشورهای مربوطه برای مهاجرت و کار و تمدید ویزا مطلع باشد. یک وکیل مهاجرت می تواند در دفتر حقوقی خود به کسانی که قصد مهاجرت دارند خدمات ارائه دهد اما گاهی وکلای مهاجرت در موسسه هایی مشغول به کار می شوند که یا موسسه حقوقی هستند یا به طور خاص برای مهاجرت فعالیت می کنند. در ضمن یک وکیل مهاجرت می تواند در زمینه ی مهاجرت به یک کشور خاص و قوانین حقوقی یک کشور متخصص باشد یا در حوزه ی مهاجرت به چندین کشور فعایت داشته باشد و بتواند برای چند کشور در زمینه گرفتن اقامت وکالت شما را به عهده بگیرد و در این زمینه دارای دارای اطلاعات به روز باشد.

پس در مجموع می توان گفت وکیل مهاجرت یک وکیل، یک شخص حقوقدان است که درباره ی قوانین مهاجرت به کشورهای دیگر اطلاعات مبسوطی دارد و می تواند با ارتباط برقرار کردن با سفارتهای مورد نظر با تجربه ای که دارد برای شما اقامت کشور موردنظر را اخذ کند.

یک وکیل مهاجرت چه وظیفه ای دارد؟

اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید یک وکیل مهاجرت باشید بهتر است از مسئولیتهایی که یک وکیل مهاجرت به عهده دارد مطلع باشید.

همان طور که می دانید یک وکیل مهاجرت علاوه برآن که در حوزه ی مهاجرت به موکل خود مشاوره می دهد باید بتواند از حقوق موکل خود در دادگاه های بین المللی و در سفارتخانه ها دفاع کند. به این منظور یک وکیل مهاجرت باید دانش کافی و دقیق از قوانین حقوقی کشور مقصد داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل خود دفاع کند. هر وکیلی باید با اعتماد به نفس و با مسئولیت باشد. به خصوص باید هر وکیل مهاجرت در حوزه ی منعقد کردن قراردادهای کاری بین المللی خبره باشد و بهتر است افراد حتما” در قراردادهای بین المللی بایک وکیل همراه باشند چراکه هر چقدر هم در این زمینه دانش کسب کنند نمی توانند جای یک وکیل را بگیرند. بستن قرارداد کاری حتی در موطن هر شخص چم و خم خاص خود را دارد و به قول معروف کار را باید به کاردان سپرد.

در ضمن امروزه تعداد کسانی که می خواهند به اروپا و کانادا و آمریکا مهاجرت کنند خیلی زیاد شده و سخت گیری های کشورهای مقصد ایجاب می کند که یک وکیل زبده تا رسیدن به موفقیت با اطلاع از قوانین کشور مربوطه و دانش بروز و کافی پروسه ی کار مهاجرت را هدایت کند.

امروزه تمام سلبریتی ها برای قراردادهای بین المللی و اخذ ویزا و حتی مکاتبه با خارج از کشور از یک وکیل خبره کمک می گیرند.  

چگونه وکیل مهاجرت باشید؟

کسی که می خواهد یک وکیل مهاجرت باشد اول باید در رشته ی حقوق تحصیلات آکادمیک داشته باشد و سپس در امتحان کانون وکلا شرکت کند و در دوره ی کارآموزی پذیرفته شود و دوره ی کارآموزی خود را با موفقیت زیر نظر یک وکیل پایه یک دادگستری به پایان برساند و اگر در رشته ی حقوق بین الملل ادامه ی تحصیل دهد به مقصود خود نزدیکتر می شود. همین طور قبولی در آزمون JD می تواند در موفقیت یک وکیل مهاجرت موثر باشد. با توجه به سیل مهاجران اروپا آشنایی با قوانین اتحادیه اروپا بسیار در موفقیت وکیل مهاجرت موثر است. البته تجربه نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند و هیچکس بیرون از آّب شناگر ماهری نمی شود بهتر است هر وکیل یا کارآموز وکالت  که مایل است وکیل مهاجرت زبده ای باشد مدتی در یک موسسه ی مهاجرتی کار کند و زیر نظر یک متخصص پروسه ی چند پرونده را دنبال کند.

بیشتر موکلان به دنبال وکیلی هستند که چند پرونده ی موفق در تجربیات کاری خود داشته باشد.

هر وکیل مهاجرت باید ویژگی های فردی یک وکیل زبده را به طور کلی داشته باشد که عبارتند از اعتماد به نفس ، داشتن شخصیت کاریزماتیک و فن بیان قوی و دانش به روز.

وکیلی که به کار خود مطمعن نباشد چگونه می تواند دیگران را متقاعد کند؟

درآمد وکیل مهاجرت چقدر است؟

به طور کلی نمی تواند تخمین دقیق از میزان درآمد یک وکیل مهاجرت داشت اما می توان گفت اگر یک وکیل مهاجرت بایک موسسه مهاجرتی یا یک موسسه ی حقوقی همکاری کند و در شهر های بزرگ و پرجمعیت فعال باشد ، می تواند انتظار درآمد بیشتری را داشته باشد.

بار دیگر به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاوره ی حقوقی با موسسه حقوقی دکتر بهنیایی تماس حاصل بفرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *