حقوقی

مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی

مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود | موسسه حقوقی جاد

“مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

چرا ملزم به رعایت قوانین حاکم بر قراردادهای حقوقی هستیم؟ و چه مواردی باید در قراردادهای حقوقی رعایت شود؟ قرادادهای حقوقی توافق‌نامه‌های الزام‌آور قانونی هستند و تقریبا در تمام جنبه‌های زندگی شخصی و تجاری ما نفوذ می‌کنند. اگر صاحب کسب‌وکاری هستید و یا مدیران صنایع بزرگ می‌باشید، حتما در معاملات خود با کارمندان، پیمانکاران، فروشندگان، مالکان تجاری، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و مشتریان و… به مداوم با قراردادهای حقوقی سروکار دارید. از اهمیت “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” آگاه هستید. (در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا شرکت در دوره‌های آموزشی در این زمینه از مشاوره‌های رایگان موسسه داوری حقوقی بین‌المللی جاد بهره‌مند شوید.)

“مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

نکته‌ای که یک قرارداد توافقی را خاص و برای معاملات تجاری ضروری می‌کند این که است که برای طرفین اجباری است و تعهد به آن الزام قانونی دارد. اگر یکی از طرفین به قرارداد حقوقی خود پایبند نباشد، طرف دیگر می‌تواند از طریق قرارداد قانونی که دارد هر گونه خسارت ناشی از قرارداد را استرداد کند. پیش از بستن هر قراردادی با یک مشاوره حقوقی مشورت کنید، موسسه داوری حقوقی جاد پیش‌نویس قراردادهای حقوقی را طبق توافق طرفین قرارداد تهیه و تنظیم می‌نماید. “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” چیست؟ ابتدا باید بررسی کرد، یک قرارداد حقوقی چگونه شکل می‌گیرد و باید از چه وزن‌هایی برخوردار باشند؟

 • ارزش و اعتبار. باید یک چیز باارزش بین طرفین مبادله شده باشد، در واقعه بدون مبادله مالی قرارداد حقوقی وجود ندارد.
 • پیشنهاد. بدون پیشنهاد چیزی برای پذیرش وجود ندارد و هیچ قراردادی نمی‌تواند وجود داشته باشد، چه برسد به یک قرارداد اجباری قانونی، یک پیشنهاد، شرایط پیشنهاد دهنده را به طرفین معامله ابلاغ می‌کند. در واقع اساسا چگونگی بایدها و نبایدهای یک قرارداد را بیان می‌کند. برای تهیه پیش‌نویس یک قرارداد حقوقی موفق با موسسه داوری حقوقی جاد تماس بگیرید. پیشنهاد شروع رسمی فرآیند قرارداد را نشان می‌دهد. با پیشنهاد یک قرارداد می‌توانید یک مذاکره را شروع کنید.

 پذیرش. پذیرش زمانی اتفاق می‌افتد که پذیرنده پیشنهاد شراط و ضوابط خاص پیشنهاد دهنده را بپذیرد. باید یک پیشنهاد روشن یا قطعی برای قرارداد وجود داشته باشد. پذیرش با امضاء قرارداد انجام می‌شود.

 • هدف قانونی. هدف قرارداد نباید ناقض قانون باشد. شما نمی‌توانید یک قرارداد وام را اجرا کنید که سودی بیش از آنچه در قوانین مجاز است، در آن آمده باشد.
 • سلامت عقلانی طرفین. طرفین باید از سلامتی عقلانی برخوردار بوده و صغیر و مجنون نباشند.
 • موافقت متقابل (رضایت طرفین). طرفین باید با رضایت کامل یک قرارداد حقوقی را امضاء نمایند.

فرآیند حقوقی “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

درک پیچیدگی‌های قانون قرادادهای حقوقی برای هر حرفه‌ای که مایل به دستیابی‌ به برتری در کارهای حقوقی خویش است، امری بدیهی و ضروری است. “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” قانون قراردادهای حقوقی نقش محوری در دنیای تجارت و صنایع بزرگ ایفا می‌کنند و چارچوبی را برای کسب و کارها فراهم می‌کند تا توافقنامه‌هایی را ایجاد کنند که از دارایی‌های خود محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که همه طرف‌های درگیر در قبال تعهدات خود پاسخگو هستند. هنگامی که کسب‌وکارها به قوانین قرارداد پایبند نباشند، خطر زیان مالی، صدمه به شهرت و عواقب قانونی را در پی خواهد داشت. علاوه بر این، قانون قرارداد به مشاغل این امکان را می‌دهد که از دارایی‌ها و مالکیت‌های معنوی خود محافظت نمایند و این امر به حفظ و عدم افشای دارایی‌های ارزشمند در برابر رقیبان کمک می‌کند. همچنین قراردادهای حقوقی در چارچوب قانونی به حل و فصل اختلافات می‌انجامد و در صورت عدم توافق یا نقض قرارداد، طرفین می‌توانند برای حل و فصل به دادگاه‌ها و داوری‌های حقوقی مراجعه نمایند و بسته به ماهیت و پیچیدگی اختلاف مکانیسم مناسبی را برای حل و فصل تعارضات فی‌مابین به شیوه‌ای عادلانه و سودمند فراهم آورند. موسسه حقوقی بین‌المللی جاد مشاوره در زمینه‌ سرمایه‌گذاری‌های ایمن و نحوه‌ی تنظیم پیش‌نویس قراردادهای تجاری مشتریان عزیز را پذیرا می‌باشد. زمانی که یک  کسبه، تاجر یا صاحب صنعتی، یک قرارداد حقوقی با طرف مقابل می‌بندد، در یک فرآیند حقوقی شرکت کرده است و “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” معمولا شامل مراحل زیر است: (پیش از شروع هر فرآیند حقوقی از مشاوره رایگان حقوقی موسسه حقوقی بین‌المللی جاد بهره‌مند شوید. خدمت به مشتری افتخار ماست.)

 • در نظر گرفتن کلیه جوانب یک معامله، هر یک از طرفین با آینده‌نگری خطرات یک معامله تجاری را ارزیابی می‌کنند و سعی می‌کنند، معضلات که در آینده ممکن است در یک معامله پیش‌ بیاید را پیش‌بینی کنند. در این قسمت سوالاتی چون آیا می‌توانم به طرف مقابل اعتماد کنم؟ در صورت اختلاف با طرف مقابل چه باید بکنم؟ اگر قرارداد فسخ شود چه باید کرد؟ در نتیجه طرفین سعی می‌کنند با تنظیم یک پیش‌نویس قرارداد خوب از تمامی اختلافات آتی پیشگیری نماید. برای دریافت پاسخ سوالات خود از طریق وب‌سایت رسمی موسسه داوری حقوقی بین‌المللی جاد با مدیریت دکتر بهنیایی با مشاوران رایگان ما در تماس باشید.
 • دستیابی به توافق، از جمله”مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” باید رعایت شود دستیابی به توافق است. در این مرحله طرفین باید در مورد شرایطی که معمولا در یک قرارداد کتبی یا برخی شواهد مستند رسمی دیگر که رسمیت قانونی دارد، مذاکره و توافق می‌کنند.
 • اجرا، پس از انعقاد قرارداد حقوقی، طرفین قانونا ملزم به انجام تعهدات متقابل خود هستند. اگر یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکند، طرف دیگر می‌تواند شکایت کند.

انواع قراردادهای حقوقی و کلیه “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

انواع قراردادهای حقوقی مربوط به حیطه تخصصی خود را از طریق شرکت در دوره‌های تخصصی حقوقی در حیطه کسب‌وکار و مشاوره‌های حقوقی بشناسید و با انواع قراردادها آشنا شوید، دانش حقوقی به شما کمک می‌کند تا شرایط را به طور موثرتری درک کنید و مذاکرات هوشمندانه‌تری داشته باشید. موسسه حقوقی جاد برگزارکننده دوره‌های آموزش تخصصی حقوق در حیطه کسب‌وکار شماست. حتی می‌توانید از طریق این موسسه سرمایه‌گذاری‌های امن و قانونی داخلی و خارج را تجربه نمایید. برای آشنایی با انواع قراردادهای حقوقی و”مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” به وب‌سایت رسمی موسسه حقوقی جاد مراجعه شود.

با دقت پیش‌نویس تهیه کنید. تهیه پیش‌نویس دقیق، بررسی و تصحیح کلیدی برای جلوگیری از اشتباهات جبران ناپذیر در قراردادها است. حتی اشتباهات کوچک نیز می‌تواند منجر به سوء‌تفاهم‌های بزرگ یا مسائل حقوقی شود.

زبان قرارداد باید واضح و روشن باشد. زبان مورد استفاده در قرارداد باید واضح و بدون ابهام باشد. سوء‌تفاهم‌ها اغلب از قراردادهایی با متن ضعیف ناشی می‌شوند که منجر به اختلافات و چالش‌های قانونی بالقوه می‌شود.

از الگوهای قراردادهای حقوقی استفاده کنید. الگوهای قراردادهای حقوقی می‌توانند ابزارهای ارزشمندی برای توافقات استاندارد باشند. با این حال، تنظیم این الگوها با نیازهای خاص هر توافق ضروری است تا اطمینان حاصل شود که تمام عناصر اساسی به درستی مورد توجه قرار می‌گیرند. برای آشنایی با قراردادهای حقوقی می‌توانید در دوره‌های تخصصی موسسه داوری حقوقی بین‌المللی جاد شرکت نمایید و نسبت به مسائل حقوقی تخصصی حیطه کاری خود بیشتر آشنا شوید.

قراردادهای حقوقی خود را مرور کنید. از جمله”مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” می‌توان به بازنگری منظم قراردادها توسط شما و وکلایتان، به ویژه در قراردادهای حقوقی بلندمدت که امری حیاتی است، اشاره کرد.

با مشاوران حقوقی مشورت کنید. در صورت شک، از مشاور یا مشاوران حقوقی موسسه داوری حقوقی جاد مشورت بگیرید. آنها می‌توانند در زمینه حقوق قراردادها شما را راهنمایی نمایند و شما می‌توانید نسبت به صحت قرارداد خویش اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات قانونی را در پیش‌نویس قراردادهای خود رعایت کرده‌اید یا نه؟

از قانونی بودن و اجرایی بودن قرارداد خویش اطمینان حاصل کنید. درک اینکه چه چیزی یک قرارداد را از نظر قانونی الزام‌آور و قابل اجرا می‌کند، مهم است. این شامل اطمینان از قانونی بودن هدف قرارداد، صلاحیت همه طرفین قرارداد، معقول و روشن بودن شرایط است.

از ابهام بپرهیزید. قرارداد باید روشن و شفاف باشد و جایی برای تفسیر نادرست باقی نماند، زبان واضح ولی مختصر باشد.

در مورد قوانین قراردادهای حقوقی به روز بمانید. در مورد قوانین حقوقی که هر روزه تصویب می‌شود و بر قابل اجرا بودن قرارداد تاثیر می‌گذارد مطلع باشید. قوانین روز حقوق را از طریق خبرگزاری حقوقی در وب‌سایت موسسه حقوقی جاد دنبال کنید.

با کمک یک وکیل همه موارد قرارداد حقوقی خود را بررسی کنید. قراردادهای حقوقی خود را توسط متخصصان حقوقی بازبینی کنید تا مطمئن شوید که تمامی موارد لازم قانونی در قرارداد آورده شده است. تنظیم و بررسی قراردادهای حقوقی در موسسه داوری حقوقی جاد توسط وکلای زبده صورت می‌پذیرد.

از امضاهای اجباری و قانونی استفاده کنید. قرارداد حقوقی باید توسط همه طرف‌های درگیر در قرارداد امضاء شود و در موارد خاص که به طرفین دسترسی ندارید می‌توانید از امضاء دیجیتال امن استفاده کنید.

نحوه جلوگیری از خطا با عمل به “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

برای جلوگیری از اشتباه در قراردادهای حقوقی و اطمینان از اعتبار قرارداد و جلوگیری از اختلافات بسیار مهم است که به چند راهکار ساده توجه نمایید. می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با “مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” و راهنمایی‌های بیشتر به وب‌سایت رسمی موسسه داوری حقوقی بین‌المللی جاد مراجعه کنید.

 • همه اجزاء قرارداد را صفر تا صد بررسی کنید.
 • از کامل و دقیق بودن اجزاء اصلی قرارداد پیشنهاد، پذیرش، رسیدگی، صلاحیت طرفین، رضایت متقابل، شرایط قرارداد، قانونی بودن و الزامی بودن قرارداد، تطبیق‌ امضاها همه شرایط و ضوابط را به کمک یک مشاوره حقوقی بررسی نماید. جهت مشاوره حقوقی با موسسه حقوقی جاد تماس بگیرید.
 • در پیش‌نویس قراردادهای حقوقی خود از زبان ساده و روشن استفاده کنید که برای همه طرفین به راحتی قابل درک باشد و از متخصص حقوقی خود بخواهید که کل قرارداد را بررسی کند تا از سازگاری آن اطمینان حاصل نماید، بخصوص اگر سند شامل چندین بخش یا پیوست باشد.

“مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی”

بایدها و نبایدها در تنظیم قراردادهای حقوقی بسیار مهم هستند. به عبارت دیگر در تنظیم همه قراردادها ذکر موضوع، مدت، مبلغ، محل تنظیم قرارداد، شرایط و تعهدات طرفین ضروری لازم و ضروری است. ولی مهمتر از همه عمل به”مواردی که در قراردادهای حقوقی باید مراعات شود: راهنمای کاربردی” است که می‌توانید راهنمای کاربردی و جامع آن را از مشاوران حقوقی موسسه داوری بین‌المللی جاد درخواست نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *