دوره DBA دانشگاه تهران

دوره DBA دانشگاه تهران

تبدیل دانش حقوقی به کارآفرینی و مهارت‌های کاربردی

 یکی از مشکلات اساسی که نظام آموزشی کشور ما و فارغ التحصیلانش با آن رو به رو هستند مشکل کاربردی‌نبودن دانش کسب شده در دوران تحصیل است. دانش صِرف و غیر قابل بهره‌برداری در بازار کسب‌وکار باعث شده است تا بخش عمده‌ای از آموزش‌هایی که در دورۀ تحصیل در دانشگاه به محصلین داده‌می‌شود بی‌فایده باشد. این معضل باعث شده‌است قشر گسترده‌ای از جویندگان کار از مدرک و دانش آکادمیک خود استفاده‌ای نکنند و از مهارت‌های دیگری در بازار کار بهره ببرند. گویا شکاف عمیقی بین خواسته‌های بازار کار و توانایی‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاه وجود دارد.

تنها راه حل معضل فوق‌الذکر، کاربردی‌تر کردن دروس تحصیلی در دانشگاه و تغییر رویۀ آموزش است. نظام کهنۀ آموزشی مبتنی بر سیستم متکلم وحده و یک‌طرفۀ استاد و دانشجو نمی‌تواند دانشجو را برای بازار کار آماده کند. در این سیستم، تنها به دانشجو انبوهی از مطالب علمی محض و پایه‌ای آموزش داده می‌شود و هیچ تأکیدی بر مهارت‌آموزی و تقویت توانایی‌های او نمی‌شود.

کسب مهارت‌های مدیریتی، توانایی در راه اندازی کسب و کار، برنامه‌ریزی برای سازمآن‌ها، توسعۀ مهارت‌های فردی از جمله مذاکره، خلاقیت و نوآوری، ارتباطات فردی و اجتماعی و … به مراتب از کسب مدرک، ارزشمند‌تر و مهم‌تر است.

دوره dba mba دانشگاه تهران در حال برگزاری میباشد که علاقه مندان به این دوره میتوانند با شرکت در این دوره، مدرک معتبر دانشگاه تهران را دریافت نمایند.

هدف دوره DBA

هدف اصلی دوره‌های MBA و DBA حقوقی و داوری، افزایش مهارت دانش‌پذیران است. سال‌ها است که اساتید در مدارس و دانشگاه‌های ایران به صورت متکلم وحده به ارائه دروس می پردازند و دانشجو در فرآیند آموزش فقط شنونده‌است و تعاملی با درس و استاد ندارد. با این روش، مهارت دانشجو افزایش نمی‌یابد و او تنها به‌صورت نظری بر علوم تسلط می‌یابد و نمی‌تواند از آن‌ها به‌صورت عملی استفاده‌کند. روش آموزش در دوره‌های فوق‌الذکر متفاوت‌است و به‌علت این‌که باید به مهارت‌های دانشجو پرداخته شود از شیوۀ آموزش تعاملی و پروژه‌محور استفاده می‌شود. در این روش از آموزش، ضمن پرهیز از نمره‌گرایی، دانشجو با انجام‌دادن تمرین‌های متعدد و پروژه‌های دروس به‌صورت عملی، با درس و مفاهیم درگیر می‌شود.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی، جلسات هم‌فکری و نقش‌آفرینی (که در آن‌ها دانشجو به‌صورت عملی باید یک نقش را در فضای کسب و کار ایفا کند و مهارت‌های خود را به بوته آزمایش بگذارد) در این مدل از آموزش اهمیت فراوانی دارد. هم فکری و کارِ گروهی با دیگر دانشجویان نقش مهمی در افزایش مهارت‌هایی از جمله کار گروهی و مهارت‌های کلامی دانشجو ایفا می‌کند .بدین‌ترتیب حضور در کارگاه‌های آموزشی علاوه‌بر تعمیق آموخته‌های دانشجو، او را برای حضور در فضای کسب و کار آماده می‌کند.

 نخستین دورۀ معادل دکترای حرفه‌ای «مدیریت حقوقی و داوری تجاری بین‌المللی و داخلی»

 DBA مخفف Doctorate of Business Administration است که معادل فارسی آن «دورۀ عالی مدیریت کسب و کار» است. افرادی که قبلاً در دورۀ‌ MBA حقوقی و داوری شرکت کرده‌اند یا با مفاهیم مدیریتی آشنایی دارند برای عمق بخشیدن به دانش مدیریتی‌شان و یادگیری اصول به‌کارگیری تئوری‌های مدیریتی و قواعد و قوانین حقوقی و داوری در مسائل واقعی دنیای کسب وکار و فرآیند مشاوره‌ها و رسیدگی به پرونده‌های موکلین خود، در دوره‌های مدیریتی پیشرفتۀ دی بی ای شرکت می‌کنند.

دورۀ DBA حقوقی و داوری برای نخستین بار با کمک اساتید به‌نام و معتبر دانشگاه‌های تهران و حقوق‌دانان و مدیران عالی حقوقی و قضایی کشور در قالب برنامه‌ای دو ساله توسط بنیاد حقوقی جاد و مؤسسه بین‌المللی داوری و حقوقی بهنیایی برگزار می‌شود. دورۀ دی‌بی‌ای به مدیران و حقوق‌دانان کمک می‌کند تا با مفاهیم پیشرفتۀ مدیریتی آشنا شده و نحوۀ استفاده از آن‌ها در کسب و کارشان را یاد بگیرند. شما پس از فارغ‌التحصیلی از این دوره، مدرک DBA حقوقی و داوری دوساله دانشگاه تهران را دریافت خواهید کرد.

هدف دورۀ دکترای تخصصی رشته‌های مختلف، تولید دانش جدید بر پایۀ تحقیق و پژوهش‌های آزمایشگاهی و یا کتابخانه‌ای است، در حالی‌که در دورۀ DBA حقوقی و داوری، دانش‌پذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه‌یابی سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعۀ دانش مدیریتی و حقوقی، مهارت‌های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموختگان دورۀ دی بی ای حقوقی و داوری، می‌توانند رهبری شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی را بر عهده‌گیرند، برای توسعۀ علوم مدیریتی و حقوقی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه‌های سازمانی کسب و کارهای مهم به‌عنوان مشاور فعالیت نمایند.

برگزارکنندگان

 «بنیاد حقوقی جاد» با همکاری دانشگاه تهران و مؤسسه بین‌المللی داوری و مشاورۀ حقوقی بهنیایی با هدف ارتقای دانش تخصصی و مهارت‌های حرفه‌ای علاقمندان به مشاوره و مدیریت حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌های داخلی و بین‌المللی، دوره‌های جامع آموزشی و مهارتی MBA حقوقی و داوری: نخستین دورۀ معادل کارشناسی ارشد «مدیریت حقوقی و داوری تجاری بین‌المللی و داخلی» و DBA حقوقی و داوری: نخستین دورۀ معادل دکتری حرفه‌ای «مدیریت حقوقی و داوری تجاری بین‌المللی و داخلی» را به‌صورت کارگاهی و تعاملی مبتنی بر جدیدترین شیوه‌های آموزشی به‌شرح ذیل برگزار می‌نماید.

 اهداف دوره

تربیت کارشناسان ارشد و متخصصین مدیریت امور حقوقی و قراردادها با تأکید بر حل و فصل اختلافات و داوری‌های داخلی و بین‌المللی با شناخت تمامی حوزه‌های عملیاتی حقوقی و بازرگانی.

 مخاطبان و شرکت‌کنندگان دوره

مخاطبان هدف دو گروه هستند، گروه اول: مدیران اجرایی که حداقل سه سال سابقۀ فعالیت اجرایی (ترجیحاً در زمینه‌های مرتبط با گرایش‌ها و مشاغل حقوقی) دارند و علاقه‌مند به ارتقاء دانش مدیریتی خود هستند و گروه دوم: فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر که خواهان آموزش دانش مهارتی و کاربردی در این حوزه می‌باشند. مانند: مدیران و مشاوران، فارغ التحصیلان حقوق و کارشناسان سایر رشته‌های مرتبط، وکلای پایه یک دادگستری، قضات، کارآموزان و سایر علاقمندان به تحقیق و پژوهش در علوم مدیریت و حقوق.

 شرایط ورود به دوره

دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر و موفقیت در مصاحبه ورودی. منظور از مصاحبۀ ورودی، ارزیابی آمادگی داوطلب جهت تحصیل در دورۀ مربوطه می‌باشد. در این مصاحبه، توانایی فکری از قبیل استدلال منطقی، تفکر انتقادی، تحلیل شواهد (قضاوت) و قدرت بیان داوطلب مورد سنجش قرار می‌گیرد.

نحوۀ ارزشیابی دوره

ارزیابی دروس دوره با توجه به سبک آموزش کاربردی مهارتی شامل ارائه پروژه، حضور فعال در هم‌اندیشی‌های دوره و مباحثه‌ها و چالش‌های کلاسی، تحلیل مورد پژوهی و آزمون علمی و عملی می‌باشد.

 نحوۀ ارائه و کیفیت برگزاری

مجموعه دورۀ آموزشی به‌صورت هیبریدی به روش‌های حضوری ویا آنلاین و آفلاین اجراء خواهد شد. این جلسات و کارگاه‌ها جهت افزایش معلومات کاربردی و مهارت‌های جدید، انجام تمرین‌های نقش‌آفرینی (Role-Playing) با نظارت اساتید و شرکت تمامی دانش‌پذیران و همچنین رفع اشکالات احتمالی، درنظر گرفته شده‌است.

تمرین‌ها و پروژه‌های درسی طی دوره و به‌صورت منظم توسط اساتید ارائه می‌شوند و دانش‌پذیران موظف‌اند در زمان مقرر آن‌ها را پاسخ دهند. برخی از این تمرین‌ها، انفرادی و برخی به‌صورت گروهی طراحی و تعریف می‌شوند و اغلب آن‌ها به‌صورت عملی و کاربردی تدوین می‌شوند، انجام صحیح و به‌موقع تمرین‌ها در ارزیابی پایانی استاد از دانش‌پذیر نقش عمده‌ای را داراست.

گواهی‌نامۀ پایان دوره

دانش‌پذیران محترم در پایان دوره، موفق به اخذ گواهی‌نامۀ معتبر از دانشگاه تهران و بنیاد حقوقی جاد با قابلیت ترجمۀ رسمی و تأییدیۀ وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه می‌گردند. در پایان دوره و به‌منظور ارزیابی دانش‌پذیران در یادگیری مفاهیم و مهارت‌های آموزش داده شده، آزمونی جامع برگزار می‌شود. در این آزمون، بخش قابل توجهی از آموزه‌های شما به چالش کشیده می‌شود و شما باید از مجموعۀ مفاهیم و مهارت‌هایی که یادگرفته اید، به‌صورت یکپارچه و منظم درخصوص مدیریت حقوقی و امور قراردادها و همچنین حل و فصل اختلافات و داوری در کیس‌های ارائه شده استفاده نمایید. در صورتی‌که دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید، در انتها گواهی‌نامۀ پایان دوره از دانشگاه تهران به شما اعطاء خواهدشد.

مزایای شرکت در دوره

 1. آموزش و یادگیری تعاملی بر اساس استانداردهای روز دنیا
 2. ارتباط مؤثر و بهره‌مندی از تجارب بهترین اساتید حقوق و مدیریت
 3. به حداقل رساندن زمان و هزینۀ آموزش‌های مورد نیاز با گذراندن یک دورۀ جامع
 4. دریافت گواهی‌نامۀ معتبر «دورۀ MBA حقوقی و داوری» و یا «دورۀ DBA حقوقی و داوری»
 5. توسعه، تبلیغ و فروش بیشتر محصول و خدمات شرکت خود
 6. بهبود نحوۀ بیان ایده‌های خود به شکلی مؤثر
 7. ایجاد یک شبکۀ ارتباطی حرفه‌ای و قوی با اساتید و مدیران

دورۀ DBA حقوقی و داوری: نخستین دورۀ معادل دکتری حرفه‌ای «مدیریت عالی حقوقی و داوری تجاری بین‌المللی و داخلی» به مدت 350 ساعت ظرف 12 ماه برگزارمی‌شود.

زمان برگزاری دوره

کلاس‌ها در روزهای پایانی هفته (چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه) و برای هر گروه و هر سطح، در یک روز مشخص طبق برنامه‌های اعلامی از سوی واحد آموزش بنیاد حقوقی جاد از ساعت 9 الی 19 برگزار خواهد شد.

دورۀ DBA حقوقی و داوری:  آبان 1402 لغایت بیست و هفتم شهریور 1404 (با احتساب کارآموزی و سمینار).

مدارک مورد نیاز:

دو قطعه عکس پرسنلی جدید

تصویر کارت ملی و شناسنامه

تصویر آخرین مدرک تحصیلی

برنامه و محتوای دورۀ آموزشی DBA حقوقی و داوری

 • مدیریت مؤسسات و سازمان‌های حقوقی، قضایی و داوری
 • جنبه‌های مالی در پذیرش داوری و داوری‌های آنلاین
 • کارگاه پیشرفته تحلیل آراء داوری و رویه‌های قضایی
 • کارگاه مذاکرات پیشرفته
 • کارگاه طراحی قراردادهای پیچیده در پرتو روش‌های مدرن حل و فصل اختلافات و داوری
 • مدیریت حقوقی و داوری در قراردادهای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی
 • مدیریت حل اختلاف قراردادها مبتنی بر مهارت‌های پیشرفته حل مسئله
 • مدیریت حقوقی قراردادها و پروژه؛ مفاهیم و آموزه‌های استاندارد فیدیک
 • تحلیل حقوقی مدیریت ادعا و داوری در قراردادهای پیشرفته مهندسی و پیمانکاری
 • حقوق تجارت پیشرفته
 • مدیریت حقوقی ادعا و تعارضات  (CLAIM)
 • آیین دادرسی مدنی پیشرفته
 • کارگاه مدیریت جریان و جلسات داوری (بر اساس مدل MDRES)
 • کارکردهای حقوق اقتصادی در مدیریت حقوقی و قراردادها
 • اصول و مبانی دیجیتال مارکتینگ؛ خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار
 • مدیریت حقوقی و داوری در قراردادهای کاربردی مشارکت
 • کارگاه تنظیم و نگارش قراردادهای ساخت، بهره برداری و انتقال (BOT)
 • مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی
 • کارگاه طراحی و تنظیم قراردادهای بازرگانی بین‌المللی
 • تحلیل داده‌های کسب و کار (Business Data Analysis)
 • مدیریت حقوقی و داوری در دعاوی و قراردادهای گمرکی
 • کوچینگ در قراردادنویسی
 • کارگاه تنظیم و نگارش قراردادهای جوینت ونچر (سرمایه‌گذاری مشترک)
 • مدیریت حقوقی و داوری در دعاوی تأمین مالی پروژه‌های داخلی و بین‌المللی
 • اصول مدیریت حقوقی بازاریابی برای بازارهای بین‌المللی
 • بررسی تطبیقی اصول و قواعد عمومی قراردادها و عرف تجارت بین‌المللی
 • نظام‌های تجاری و اقتصادی منطقه‌ای
 • مجوز بهره‌برداری بین‌المللی از حقوق انحصاری (لیسانس بین‌المللی)
 • متون پیشرفته مدیریت حقوقی و داوری به زبان انگلیسی
 • کوچینگ در داوری‌های بازرگانی
 • وبینارهای تخصصی کوتاه مدت
 • سمینار (موضوع مرتبط با گرایش و ارائه به‌صورت کارگاه داوری)
 • کارآموزی عملی DBA حقوقی و داوری (200 ساعت تا 350 ساعت)

دروس پیش‌نیاز برای کارشناسان غیر از رشتۀ حقوق

1- کلیات آیین دادرسی مدنی

2- کلیات حقوق مدنی و قواعد عمومی قراردادها

3- ادلۀ اثبات دعوا و اجرای احکام مدنی

نحوه پرداخت

آنلاین کامل

,

پیش پرداخت آنلاین

,

پیش پرداخت حضوری

,

حضوری کامل

قیمت دوره

18,000,000 تومان95,700,000 تومان

107 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

از چه کسی یاد میگیریم

دکتر بهنام بهنیایی استاد دوره‌های داوری تجاری بین‌المللی و بنیان‌گذار مؤسسۀ داوری حقوقی بهنام بهنیایی؛ دانش‌آموختۀ رشته‌های حقوق تجارت بین‎ الملل و مدیریت استراتژیک از دانشگاه‌های دولتی تهران و برلین-آلمان هستند. ضمناً ایشان دارای تجربۀ سال‌های متمادی درحوزۀ مدیریت امور حقوقی و قراردادها و همچنین تدریس داوری تجاری و سرمایه‌گذاری بین‌المللی در دانشگاه برلین و تعداد کثیری از مراکز علمی و پژوهشی دنیا می‌باشند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره DBA دانشگاه تهران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *