خدمات حقوقی به بانک‌های کشور

1- مشاوره تخصصی در حوزه های حقوق پولی، مالی و بانکی
2- حل و فصل اختلافات و داوری در قراردادهای بانکی داخلی و بین المللی و دعاوی غیر کیفری حوزه پولی و مالی کشور توسط نهاد داوری بنیاد حقوقی جاد
3- آموزش مباحث حقوقی و داوری پیشرفته و تخصصی مورد نیاز وکلا و کارشناسان حوزه پولی و بانکی کشور
4- مشاوره‌های مدیریت حقوقی توسعه و ریسک بنگاه ها و شرکت های تابعه بانک‌ها توسط وکلای تجاری و بانکی
5- آموزش تجارت و بازرگانی داخلی و بین المللی ویژه کارشناسان صنعت بانکی کشور
6- پذیرش وکالت در پرونده های دعاوی کیفری و حقوقی مرتبط با حوزه بانک ها از جمله امور املاک، امور تعهدات و امور قراردادها
7- طراحی و تنظیم قراردادهای بین‌المللی بانک‌ها و ایجاد صندوق‌های مشترک بین‌المللی

در جامعه حقوق و تکالیفی بر عهده مردم قرارگرفته تا بتوانند در اجتماع و در چارچوب خاصی زندگی کنند و در این راستا اگر با موانع و مشکلات حقوقی برخوردند بتوانند با اطمینان خاطر این موانع را شناسایی و به کمک وکلای مجرب آن را مرتفع کنند.. ما می توانیم این حقوق را به دوسته تقسیم کنیم که عبارت اند از:

 • حقوق مالی
 • حقوق غیرمالی

در این مقاله قصد داریم که حقوق مالی را مورد بررسی قراردهیم  و اطلاعاتی را در ارتباط با  بهترین روش در مواجهه با مشکلات مالی در اختیارتان قرار دهیم، پس تا اتمام این مقاله ما را همراهی کنید.

ویژگی های حقوق مالی

برای بررسی حقوق مالی و همچنین رفع موانع و مشکلات مالی در ابتدا باید با ویژگی های حقوق مالی آشنا شویم. حقوق مالی به طور خلاصه حقوقی می باشد که با دارایی و اموال افراد در ارتباط است با این توصیف یکسری خصوصیات دارد که که به درک بهتر آن کمک می کند، این خصوصیات عبارت اند از:

 • حقوق مالی را می توان تبدیل به پول کرد
 • حقوق مالی امکان نقل و انتقال دارند
 • حقوق مالی قابل اسقاط است
 • حقوق مالی امکان توقیف دارد

با بیان این ویژگی ها برای حقوق مالی می توان به حسایت رسیدگی وگستردگی و همچنین اهمیت آن پی برد.

کمیسیون حقوق مالی موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنیایی

موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنیایی با سال ها تجربه کار حقوقی و وکلالت و داوری با حضور وکلا و داوران متخصص و مجرب در حوزه داخلی و بین المللی پرونده موکلان خود را در حوزه های زیر پیگیری می کند:

 • دعاوی مربوط به حقوق پولی و بانکی
 • حقوق بیمه
 • حقوق رقابت
 • حقوق تأمین مالی
 • حقوق اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌ها
 • حقوق مسئولیت مدنی
 • حقوق گمرک
 • حقوق بورس
 • حقوق توسعه و حقوق مالیه

موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنیایی در کمیسیون حقوق مالی برای تمام موضوعات ذکر شده به صورت تخصصی شرایط مشاوره و رسیدگی و پیگیری را با مجرب ترین وکیلان و داوران فراهم آورده است.

شرح وظایف کمیسیون حقوق مالی در موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنیایی

 کمیسیون حقوق مالی موسسه حقوقی دکتر بهنیایی در ابتدا پرونده ها با گروهی از وکلای مجرب  بررسی می کنند سپس یا توجه به مشکل و مانع پیش آمده آن را به وکلای مربوطه که به صورت تخصصی در خصوص موضوع پیش آمده فعالیت می کنند ارجاع می دهند و شخض می تواند ضمن نوبت گیری از وکیل مربوطه به صورت کامل از مشاوره بهره ببرد و در جریان روند پرونده باشد.

لازم به ذکر است که  در نهایت تا حصول نتیجه توسط وکیل متخصص پیگیری های لازم توسط کمیسیون حقوق مالی انجام می شود.

تفاوت کمیسیون حقوق مالی موسسه دکتر بهنیایی با دیگر موسسات

با توجه به اینکه  حل مشکلات مالی دارای پیچیدگی های خاصی است و با نظر به اینکه  حقوق مالی در ارتباط مستقیم با پول و سرمایه افراد است، از این رو است که انتخاب بهترین موسسه و بهترین وکلا برای حل مشکلات به حقوق مالی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما آنچه که کمیسیون حقوق مالی موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنایی را از دیگر موسسات متمایز کرده است، تجربه و تخصص موسسه می باشد. طبیعتا همه ی ما برای ارجاع پرونده های خود به دنبال بهترین ها هستیم و کمیسیون حقوق مالی موسسه حقوقی و داوری دکتر بهنیایی با تخصص در هر کدام از موضوع ها و مشاوره دائمی و همچنین تجربه حل بسیارزیادی از پرونده های مربوط به پرونده های بورسی، پرونده های بانکی، حقوق اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌ها، حقوق گمرک و غیره بهترین انتخاب برای ارجاع پرونده های شما است.

ویژگی وکلای کمیسیون حقوق مالی موسسه دکتر بهنیایی

هر فردی در جامعه دارای حق می باشد و می‌تواند برای رسیدن به حق خود اقدام کند. به هر حال، منشأ ایجاد حق قانون است و چنانچه حقی به موجب قانون برای یک فرد شناخته شود، هیچ کس نمی‌تواند حق مزبور را از او بگیرد. اما استحقاق این حق نیاز به تسلط به قانون و شناخت تمام جوانب مانع پیش آمده است که طبیعتا این تسلط برای همه ی افراد امکان پذیر نیست نه تنها برای عموم افراد جامعه که همه ی وکلا هم از چنین توانایی برخوردار نیستند. وکلای کمیسیون حقوق مالی موسسه داوری دکتر بهنیایی با توجه به سال ها کارکردن و تجربه و پیگیری و حل پرونده های مالی دارای تجربه ی ویژه تری در خصوص حقوق مالی در سطح داخلی و بین المللی می باشند.

حل مشکلات حقوقی بازار سرمایه در کمیسیون حقوق مالی

بازار سرمایه را می توان به دو حوزه تقسیم کرد:

 • بورس
 • اوراق بهادار

که بخش بورس خود به دو حوزه ی بورس های مبتنی بر سهام شرکت ها و بورس های مبتنی بر کالا می باشد. از این سو است که شناخت صیحیح ابزار های مالی و صندوق های سرمایه گذاری و همچنین مفهوم اوراق بهادار طیف گسترده ای از فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری را در بازار سرمایه به وجود آورده که مستلزم درک عمیق از ابعاد حقوقی و فرآیند های عملیاتی این بازار است.

همچنین به دلیل ابزار های مالی متعدد، پیچیدگی فرایندها، و حجم زیاد قوانین و مقررات این حوزه حل کردن آنها نیاز به تخصص و تجربه در این حوزه می شود و با توجه به اینکه در چند سال اخیر موسسه حقوقی داوری دکتر بهنیایی در کمیسیون حقوقی مالی خود با حجم زیادی از پرونده های مربوط به  بازار بورس و سرمایه در سطح داخلی و بین المللی در گیر بوده و توانسته است در حل و فصل آنها رتبه ی خوبی را به دست آورد می تواند برای ارجاع چنین پرونده های مالی و بورسی با اطمینان خاطر به وکلای مجرب کمیسیون حقوق مالی  اطمینان کرد.

مؤسسة حقوقی و داوری بهنیایی آمادة ارائة خدمات حقوقی در حوزه دعاوی مالی است. چنانچه در حوزه دعاوی مالی، نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید، لطفاً برای تعیین وقت پذیرش حضوری یا مشاورة حقوقی تلفنی بین ساعات 10 تا 18 با تلفن‌های روابط عمومی مؤسسه تماس بگیرید یا از طریق واتس‌اپ با شمارة 09199005007 هماهنگی کنید.

کمیسیون حقوق مالی
مؤسسة حقوقی و داوری بهنیایی

پرونده‌هایی که در کمیسیون حقوق مالی مؤسسة حقوقی و داوری بهنیایی بررسی می‌شوند، در حوزه‌های متنوعی قرار دارند؛ از جمله مشاوره و پیگیری دعاوی مربوط به حقوق پولی و بانکی، حقوق بیمه، حقوق رقابت، حقوق تأمین مالی، حقوق اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌ها، حقوق مسئولیت مدنی، حقوق گمرک، حقوق بورس، حقوق توسعه و حقوق مالیه. برای تمام این حوزه‌ها، وکلای مؤسسه می‌توانند هم در سطح داخلی و هم در سطح بین‌المللی، پیگیری پرونده‌های موکلان را به عهده بگیرند؛ برای مثال دربارة پرونده‌های بورسی که این روزها به آن مبتلا هستند، به‌ویژه در یک سال اخیر پرونده‌های بسیاری به مؤسسة ارجاع شده و در جریان رسیدگی قرار گرفته است.
بسیاری از سرمایه‌گذاران بورس را اشخاص حقیقی تشکیل می‌دهند که با خرید سهام شرکت‌ها و سایر اوراق بهادار، به سرمایه‌گذاری و کسب درآمد اقدام می‌کنند. بیشتر این افراد اطلاعات کافی از مسائل حقوقی بازار بورس ندارند. از سوی دیگر این آگاهی‌نداشتن ممکن است به اختلافات و دعاوی بورسی منجر شود که معمولاً در مراجع حل اختلافی مانند کمیتة سازش و هیئت داوری و محاکم دادگستری، با وجود ذی‌حق‌بودن محکوم به بی‌حقی می‌شوند. دربارة مسائل بانکی نیز آگاهی‌نداشتن از مقررات و مفاد قراردادهای بانک‌ها می‌تواند پیامدهای نامطلوبی برای شما داشته باشد.
با توجه به شروط تحمیلی فراوان در قراردادهای بانکی از سوی بانک‌ها و وضعیت اقتصادی کشور، در آخر مشتریان بانک از عهده پرداخت اصل تسهیلات سود و بهره‌های نامتعارف آن برنیامده و وثیقه ملکی آنان از طریق اجرائیات ثبت و محاکم به نفع بانک ضبط و تملک می‌گردد. همچنین تخلفاتی که در اجرائیات ثبت و امور بعدی آن ممکن است صورت بگیرد، می‌تواند حقوق مردم را در معرض تضییع قرار دهد که دریافت مشاورة حقوقی بانکی و استفاده از تجربیات وکیل امور بانکی می‌تواند کمک شایانی به شما کند؛ از این‌رو می‌توان از وقوع بسیاری از امور ناخواسته جلوگیری کرد.
مؤسسة حقوقی و داوری بهنیایی آمادة ارائة خدمات حقوقی در حوزه دعاوی مالی است. چنانچه در حوزه دعاوی مالی، نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید، لطفاً برای تعیین وقت پذیرش حضوری یا مشاورة حقوقی تلفنی بین ساعات 10 تا 18 با تلفن‌های روابط عمومی مؤسسه تماس بگیرید یا از طریق واتس‌اپ با شمارة 09199005007 هماهنگی کنید.
در ادامه برخی از خدمات حقوقی ارائه‌شده در کمیسیون حقوق مالی مؤسسة حقوقی و داوری بهنیایی در ادامه آمده است:

خدمات بورسی کمیسیون حقوق مالی

* ارائة خدمات مشاوره و وکالتی به اشخاص حقیقی یا حقوقی
* وکالت در جرائم بورسی و تخلفات انضباطی میان کارگزار و سرمایه‌گذار در راستای حفظ حقوق فعالان بازار سرمایه
* وکالت به‌منظور پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری
* ارائة همة خدمات حقوقی به شرکت‌های سهامی عام و خاص
* مشاورة حقوقی برای تغییر شخصیت شرکت سهامی خاص به شرکت سهامی عام
* مشاورة حقوقی به‌منظور پذیرش شرکت‌های سهامی عام به بازار سرمایه
* مشاورة حقوقی به‌منظور پذیرش شرکت‌های سهامی عام به فرابورس ایران
* طرح و پیگیری درخواست‌های فوق
* ارائة همة خدمات حقوقی به شرکت‌های کارگزاری
* تنظیم قراردادهای تهاتر خارج از اتاق پایاپای
* تنظیم وکالت‌نامة خریدوفروش سهام بسته
* تنظیم قراردادهای اعتباری
* ارائة مشاورة حقوقی به همة فعالان بازار سرمایه اعم از نهادهای مالی، ناشران، سرمایه‌گذاران
* ارائة خدمات مشاوره قراردادی، اظهارنظر در قراردادها و تنظیم قرارداد

خدمات بانکی کمیسیون حقوق مالی

* دعاوی گشایش اعتبارات اسنادی نزد بانک‌ها
* دعاوی ضمانت‌نامه‌های بانکی و دعاوی ارزی
* دعوای ابطال قراردادهای بانکی
* ابطال قرارداد مشارکت مدنی
* ابطال قرارداد مضاربة بانکی
* ابطال قرارداد جعاله و فروش اقساطی
* دعاوی اعتراض به نظریة کارشناسی ارزیاب ملک برای دریافت وام از بانک
* دعاوی اعتراض به ابلاغ یا عدم ابلاغ نظریة کارشناسی ارزیاب
* معرفی تشریفات مزایده‌های بانکی
* دعاوی اعتراض به ضبط وثیقة مشتریان توسط اجرای احکام ثبت به نفع بانک

خدمات کمیسیون حقوق مالی در حوزه حقوق رقابت

* شناسایی موارد تبانی و اعمال غیرقانونی رقبا و درصورت لزوم طرح شکایت در شورای رقابت
* طرح دعوا دربارة رویه‌های تجاری غیرمنصفانه مانند بی‌اعتبار جلوه‌دادن دیگر فعالان بازار و اظهارات گمراه‌کننده
* طرح دعوا دربارة تبلیغات رقابتی ناروا
* طرح دعوا دربارة ایجاد اختلال در کسب‌وکار دیگران
* طرح دعوا درمورد کسب غیرمجاز و سوءاستفاده از اطلاعات در مناسبات میان افراد، اشخاص و شرکت‌ها

خدمات کمیسیون حقوق مالی در حوزه حقوق اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌ها

* دعاوی گشایش اعتبارات اسنادی نزد بانک‌ها
* دعاوی ضمانت‌نامه‌های بانکی
* دعوای ابطال قرارداد جعاله
* طرح دعوای تقلب دربارة اسناد ارائه‌شده به بانک
* طرح دعوای تقلب دربارة معاملة پایه مربوط به اعتبارنامة اسنادی
* طرح دعوای ابطال و استرداد سند در رهن بانک

خدمات کمیسیون حقوق مالی در حوزه حقوق تأمین مالی (فاینانس)

* تنظیم قرارداد فاینانس
* ارائة مشاوره دربارة مفاد قراردادهای فاینانس
* مذاکره با طرف دیگر قرارداد
* مشاوره دربارة شناسایی ریسک‌های تجاری، سیاسی و حقوقی انواع قراردادهای تأمین مالی
* مشاوره درمورد روش‌های مختلف مدیریت ریسک و ابزارهای حقوقی مربوط

خدمات کمیسیون حقوق مالی در حوزه حقوق مسئولیت مدنی

* طرح دعاوی یا پاسخ به دعاوی مطرح‌شده دربارة مسائل و مسئولیت‌های قراردادی
* طرح دعاوی یا پاسخ به دعاوی مطرح‌شده به‌منظور وصول مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی
* طرح دعاوی یا دفاع از دعاوی مربوط به ضرر و زیان یا خسارت وارد به شخص ثالث
* طرح دعاوی و خسارت معنوی برخاسته از آسیب به حیثیت یا شهرت تجاری حسب مورد بنا بر قوانین مدنی، مسئولیت مدنی و سایر قوانین خاص

خدمات کمیسیون حقوق مالی در حوزه حقوق گمرک

* قبول وکالت در دعاوی مربوط به قاچاق کالا و ارز
* قبول پرونده‌های دعاوی گمرکی و اختلافات گمرکی و قاچاق در هیئت‌های حل اختلاف بدوی و تجدیدنظر گمرک، سازمان واردات تعزیرات، شعب ویژة قاچاق کالا و ارز تعزیرات، دادگاه انقلاب، دادسرای ویژة جرائم اقتصادی و جرائم پولی و بانکی و دیوان عدالت اداری.

امتیاز دهید